Suszona wołowina czyli beef jerky po polsku..

 

beef jerky suszona wolowina

Beef jerky towarzyszło nam podczas podróży przez Stany Zjednoczone. Mała przekąska dawała energii i na dość długi czas pozwalała zapomnieć o głodzie.. Po powrocie do Polski beef jerky poszło w zapomnienie – dla mnie był to typowy przysmak amerykański, nie myślałam, że można go równie dobrze przygotować w Polsce, w zaciszu własnego domu.

Kilka tygodni temu moja koleżanka z pracy podczas lunchu powiedziała, że ma taką zagwostkę bo chciałaby zrobić beef jerky w domu ale zastanawia się nad tym czy przygotować je z pół kilograma czy może z dwóch. Jak jeden mąż całą lunchową ekipą odpowiedzieliśmy, że z dwóch, na co Ania zapytała nas – A co jak wyjdzie niedobre? I znów jednogłośna odpowiedź – Wtedy przyniesiesz do pracy 🙂

I tak narodził się pomysł by spróbować przyrządzić beef jerky w domu.. Wyszło dobre ..tak dobre, że nie było co zabierać do pracy 🙂

Suszona wołowina czyli beef jerky po polsku..
Wydruk przepisu
Czas przygotowania
1,5 dnia
Czas przygotowania
1,5 dnia
Suszona wołowina czyli beef jerky po polsku..
Wydruk przepisu
Czas przygotowania
1,5 dnia
Czas przygotowania
1,5 dnia
Składniki
Sposób przygotowania
  1. Mięso myje, osuszam i wkładam na około 2 godziny do zamrażalnika. Dzięki lekkiemu zmrożeniu mięso będzie dużo łatwiej się kroiło.
  2. Po wyjęciu z zamrażalnika kroję mięso wzdłuż włókien na kawałki o grubości około 1 cm, a następnie na paseczki
  3. W misce przygotowuję marynatę - mieszam sos sojowy, sos Worcestershire, rozgniecione ząbki czosnku, paprykę i tymianek. Dodaję oliwę i następnie mieszam w marynacie mięso i odkładam do lodówki na 24 godziny.
  4. Po tym czasie mięso osuszam i nabijam na patyczki do szaszłyków, a następnie suszę w piekarniku w temperaturze 50 stopni przez około 5 godzin. Beef jerky są gotowe gdy mięso jest suche, ale łatwo ręką można rozerwać je na mniejsze kawałki .
  5. Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *